Pokřik Šnečků

Aktuálně


 

 

 

 

Anketa

Co má vaše dítě na schůzkách nejraději (na co se těší)?

Hry (39%)
Písničky (12%)
Tématické hry (19%)
Výpravy (18%)
Vyrábění (12%)

Foto týdne

foto_tydne


zpět

VÝPRAVA ZA FERDOU MRAVENCEM - Praha, 17.10.2009

Už v půlce týdne začínalo být jasné, že výprava do přírody za Prahu se nebude moci uskkutečnit. Nevím, jak vy, ale já jsem ještě nikdy nepodnikl cestu na severní pól. Tak nějak by to asi v sobotu dopadlo, kdyby...

 ...Veronika nezměnila cíl cesty a rozšířila výpravu i pro Mravenečky. Nový cíl cesty tedy zněl: Kulturní centrum Novodvorská, Divadlo Zvoneček, představení Ferda Mravenec.

V sobotu ve 13 hodin tak nakonec dorazilo i s vedoucími celkem 29 členů oddílu Šnečků. Takto početná výprava se vydala autobusem č. 170 zdolat vrchol zvaný Novodvorská. Autobus, sice s občasným "funěním" a častým zastavováním (na zastávkách) :-), dojel na místo určení. První úkol byl splněn.

Dalším úkolem bylo sehnat lístky, což nebylo jednoduché, ale zvládli jsme to také. Obsadili jsem celé 2 řady. Hlavně díky nám jsme poprvé vyprodali místní divadélko.

Pak se zhaslo a začalo divadélko. S napětím jsme sledovali, jak se Ferda vypořádává se zlým Hlemýžděm, jak se zamiloval do Berušky, chytil ji koníka a ten ji shodil do bláta. Zavřela se opona a byla krátká přestávka. Snědli jsem si malou svačinku od rodičů a honem na druhou část.

V ní Beruška obvinila Ferdu z bití a zničení šatů. Pak byl soud. Vše nakonec dobře dopadlo i s vydatnou pomocí, koníka, Brouka Pytlíka a kamarádů z paseky. 

Pro nás to však konec výpravy nebyl. Čekal na nás ještě poklad. Každý dostal penízek od rodičů a mohl si v místní cukrárně koupit, na co měl chuť. Všichni byli spokojeni a s plným a sladkým břichem jsme se vydali na zpáteční cestu za rodiči. 

Vstoupili jsme z autobusu na Spořilově a pak už jen povídali rodičům o všech dobrodružstvích, která nás potkala.