Pokřik Šnečků

Aktuálně

pravidelné schůzky oddílu každý ČTVRTEK 16,30 - 17,45h

 

 Foto z letníhotábora najdete ve fotogalerii

  

 ODDÍLOVÁ TRIČKA - před prvním praním, je nutné obrázek šnečka přežehlit přes pečící papír na plný výkon žehličk, pak již můžete opakovaně prát, obrázek se při praní nepoškodí

První schůzka 12.září 16:30-17:45 - první schůzka v novém školním roce 2019-20

letní tábor 14.-21.7.

        sraz neděle v 9:30 na parkovišti na Roztylském náměstí (pod kostelem)

        návrat neděle v 12:30 tamtéž

 

Děti dojely v pořádku a jsou v plném táborovém proudu. Všechny informace z dnešního a dalších dnů naleznete v sekci ŠNEČKOPRÁZDNINY ANEB LETNÍ TÁBOR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Co má vaše dítě na schůzkách nejraději (na co se těší)?

Hry (38%)
Písničky (17%)
Tématické hry (16%)
Výpravy (15%)
Vyrábění (14%)

Foto týdne

foto_tydne


zpět

Co jsme podnikali

Zde Vám nabízíme pár řádků z naší oddílové kroniky :-))))))

 

 

 

V lednu 2009 jsme na první schůzce vypluli na NOVOU DOBRODRUŽNOU PLAVBU. Doprovázel nás Kapitán lodi, ale brzy po začátku plavby přišla bouře a loď se potopila ! Naštěstí se nám podařilo vydržet na troskách lodi a nakonec se přiblížit k ostrovu...Nevíme, jak se jmenuje ? Nevíme, kdo na něm bydlí ? A tak jej společně prozkoumáme......

Celý leden jsme se učili - jak být samostatní. Umíme si ošetřit drobná poranění, víme, jak se dovoláme pomoci, známe důležitá telefonní čísla, každý z nás si vyrobil vlastní KPZ a zná, k čemu a jak se používá.

 V únoru jsme se pokusili udělat někomu tajnou radost. Kapitán nám poslal uzlovačky a my se nyní snažíme o základní uzly, naučili jsme se očko a lyščí smyčku. Také jsme pronikli do čtení map a podle skutečné mapy jsme se vydali na tajemnou výpravu za pokladem.

Březen byl ve znamení hledání -  kapitán našel tajemnou zprávu při pozorování úplňku. Tu jsme rozluštili a zjistili, že dávný poklad pro nás již dlouhá léta střádala kněžna Libuše. A tak jsme se vydali poklad hledat. Vyšehradská skála nám vydala poklad, když jsme splnili úkoly od kněžny Libuše a její meč nám ukázal, kde hledat.

Kapitán se s námi rouzloučil máváním morseovky - "buďte dobří kamarádi",  to byl jeho vzkaz na rozloučenou.

Od Kapitána jsme získali mapy s částí ostrova a také KRONIKU (knihu našich zážitků, velice rádi malujeme a zapisujeme naše společné příhody ....)

Poznávali jsme rostliny, zvířata a lidi kolem nás ! "CESTOU, NECESTOU" nás Skřítek Cestovatel pozval na tajemná, neprozkoumaná místa - společně jsme se vydali na MINITÁBOR do Českého ráje.

         Co nás bude čekat dál ????????? Kdo se s námi nyní setká ?

Poslední měsíce se společně připravujeme  a těšíme se na LETNÍ dobrodružství, na TÁBOR v Krkonoších. Stanou se z nás na jeden týden "cestovatelé", kteří procestují všechny kontinenty světa. Od místních domorodců se dozvíme jejich napínavé příběhy a společně budeme plnit jejich úkoly. Na konci našeho bádání snad stihneme včas vrátit vzácný váček příběhů na své místo....