Pokřik Šnečků

Aktuálně

tajný úkol na každou schůzku naleznete pod záložkou přijď k nám aneb pomůcky na schůzku

 Protiepidemiologický systém PES - vzhledem k aktuálním restrikcím se nemůžeme setkávat ve vnitřních prostorách ani venku.

Je nám líto, veškerá činnost volnočasových aktivit je zatím pozastavena, děkujeme za pochopení.

 

 

 

 

 

Anketa

Co má vaše dítě na schůzkách nejraději (na co se těší)?

Hry (40%)
Písničky (13%)
Tématické hry (23%)
Výpravy (12%)
Vyrábění (12%)

Foto týdne

foto_tydne


zpět

Co jsme podnikali

Zde Vám nabízíme pár řádků z naší oddílové kroniky :-))))))

 

 

 

V lednu 2009 jsme na první schůzce vypluli na NOVOU DOBRODRUŽNOU PLAVBU. Doprovázel nás Kapitán lodi, ale brzy po začátku plavby přišla bouře a loď se potopila ! Naštěstí se nám podařilo vydržet na troskách lodi a nakonec se přiblížit k ostrovu...Nevíme, jak se jmenuje ? Nevíme, kdo na něm bydlí ? A tak jej společně prozkoumáme......

Celý leden jsme se učili - jak být samostatní. Umíme si ošetřit drobná poranění, víme, jak se dovoláme pomoci, známe důležitá telefonní čísla, každý z nás si vyrobil vlastní KPZ a zná, k čemu a jak se používá.

 V únoru jsme se pokusili udělat někomu tajnou radost. Kapitán nám poslal uzlovačky a my se nyní snažíme o základní uzly, naučili jsme se očko a lyščí smyčku. Také jsme pronikli do čtení map a podle skutečné mapy jsme se vydali na tajemnou výpravu za pokladem.

Březen byl ve znamení hledání -  kapitán našel tajemnou zprávu při pozorování úplňku. Tu jsme rozluštili a zjistili, že dávný poklad pro nás již dlouhá léta střádala kněžna Libuše. A tak jsme se vydali poklad hledat. Vyšehradská skála nám vydala poklad, když jsme splnili úkoly od kněžny Libuše a její meč nám ukázal, kde hledat.

Kapitán se s námi rouzloučil máváním morseovky - "buďte dobří kamarádi",  to byl jeho vzkaz na rozloučenou.

Od Kapitána jsme získali mapy s částí ostrova a také KRONIKU (knihu našich zážitků, velice rádi malujeme a zapisujeme naše společné příhody ....)

Poznávali jsme rostliny, zvířata a lidi kolem nás ! "CESTOU, NECESTOU" nás Skřítek Cestovatel pozval na tajemná, neprozkoumaná místa - společně jsme se vydali na MINITÁBOR do Českého ráje.

         Co nás bude čekat dál ????????? Kdo se s námi nyní setká ?

Poslední měsíce se společně připravujeme  a těšíme se na LETNÍ dobrodružství, na TÁBOR v Krkonoších. Stanou se z nás na jeden týden "cestovatelé", kteří procestují všechny kontinenty světa. Od místních domorodců se dozvíme jejich napínavé příběhy a společně budeme plnit jejich úkoly. Na konci našeho bádání snad stihneme včas vrátit vzácný váček příběhů na své místo....